Tipy na cestování

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách. Ideální podmínky jsou tu především pro lyžaře. Lyžařské sezóny jsou dlouhé.

Štrbské pleso je nejnavštěvovanějším tatranským jezerem a  je nejvýše položenou osadou Slovenska.

Azorské ostrovy představují nádherné místo  v portugaslkém souostroví na které směřují mnozí turisté.

Tipy na dovolenou

Každoročně do střediska Kitzbühel, které se nachází v Rakousku směřuje mnoho turistů.

Zell am See je menší lázeňská obec, která se nachází v Rakousku, konkrétně nedaleko Salzburgu.

Lyžování v Rakousku je oblíbeným cílem mnoha lyžařů.Najdete tu mnoho kvalitních lyžařských svahů.

Fun aréna

V Donovalech najdete také letní adrenalinové centru Fun arénu Donovaly. Můžete si tu užít mnoho legrace, adrenalinu a příjemných zážitků. Z konkrétních činností tu na vás čeká:

Bobová dráha

Bobovou dráhu najdete v údolní stanici lanovky TELEMIX Nová hoĺa. Vznikla tu v letech 2008.
Bobová dráha představuje tobogán, ve kterém jezdíte pomocí speciálních vozíků. Na vozíku můžete jet maximálně ve dvou. Jde o velmi adrenalinovou záležitost. Čeká tu na vás sedm skoku a jedenáct zatáček. Při jízdě dosahuje rychlosti až 45 km/h. Dráha je dlouhá 900 metrů.
Bobovou dráhu si můžete užít i vzimě. Je vybavená vyhříváním tobogánu po celé její délce.

Lanové centrum

Lanové centrum najdete v lese kolem hlavní cesty, která spojuje Ružomberk s Banskou Bystricu. Jde o největší lanové centrum na Slovensku.
Překážky jsou zajímavé a poskytnou vám mnoho adrenalinových zážitků. Jsou různě obtížné. Při překonávání jednotlivých překážek jste jištěni lanem a navíc ještě na vaši bezpečnost dohlíží vyškolený personál.
Příležitosti jsou tu i pro děti, které jsou lezením nadšené. V lanovém centru je třeba se řídit mnohými bezpečnostními pokyny. Nepodceňujte je.
Lanové centrum má mnohé okruhy s různou délkou, plošinami a překážkami. Najdete tu zelený, modrý, oranžový, žlutý, hnědý a červený okruh.

Trampolíny

Skákání na trampolínách je v poslední době velmi oblíbenou aktivitou. Ve Fun aréně Donovaly vás čekají kvalitní stroje, na kterých si užijete spoustu legrace.
V centru najdete čtyři samostatné trampolíny. Můžete doskakovat i do výšky 7 metrů. Kromě skákání lze dělat různé přemety a další akrobatické kousky. K těm byste však měli přistupovat pouze v případě, že máte se skákáním na trampolíně nějaké zkušenosti. Vždy dodržujte zásady pro bezpečný provoz.

Lezecká stěna

Najdete tu nejvyšší lezeckou stěnu na Slovensku. Měří 14 metrů, její převýšení je 5 metrů a plocha je 360 m2.
Zdejší lezecká stěna je velmi vyhledávaná. Směřují sem horolezci, ale i amatérští lezci různých věkových kategorií. Součástí lezecké stěny je plošina, která vám umožní vstup do sousedního lanového centra.

 

Komentáře  

 
0 # Patrik 2012-09-28 19:55
Zaujala mě tady ta bobová dráha, ale i kdybych se nakonec rozhodnul jet na zimní dovču do Donoval, tak ji asi nevyužiju. Spíš by mě zajímalo, jestli kromě Prahy (tuším že tam je), je někde u nás. Teď mám na mysli někde na Moravě...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # bára 2012-12-23 11:57
Já jsem byla na bobové dráze jednou, ale v zahraničí. Bylo to super a ráda bych to zkusila, takže se také chystám omrknout, jak jsme na tom s těmihle dráhama v ČR.:) nebo máte někdo nějaké doporučení. Je mi vcelku jedno kde. Dojela bych si tam někdy na jaře či v létě v rámci celodenního výletu. Vždy je něco hezkého i v okolí, co se dá navštívit.:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Katarina 2013-05-20 08:37
Bobová dráha...To je dobrý tip na výlet. Docela by mě to lákalo vyzkoušet, musí to být dobrý adrenalin...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Radka 2014-01-20 16:14
Teď přesně nevím, ale mám za to, že těch bobových drah přibývá stejně jako fun parků celkově. Je to teď docela v módě. Ještě jsem ji taky nezkusila. Ani nevím, kolik to tak jede. Zase jsem docela srabík, tak nevím, jestli bych to dala.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Iveta 2014-05-21 11:13
Já vím minimálně, že je v Harrachově, ale určitě bude i někde na Moravě. Akorát nevím, jak je to s její bezpečností. Teď jsem někde četla (pár dní zpátky), že se na ní někdo zranil docela vážně. Myslela jsem, že je to bezpečný, ale asi je třeba dodržovat nějaké bezpečnostní předpisy...Také mě to lákalo, ale teď se mi do toho chce míň.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Smithd389 2014-05-25 04:04
I do accept as true with all of the concepts you have offered in your post. They're really convincing and will definitely work. Still, the posts are very brief for beginners. May you please extend them a little from next time? Thanks for the post. dgafefedgdbfdac f
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Hanka 2014-07-23 07:20
Bobovou dráhu bych taky chtěla zkusit. Musí to být fakt jízda. I když asi bych měla strach, ale to by mě nezabránilo na ní vlézt.:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Linda 2014-11-29 14:46
Bobovou dráhu jsme vyzkoušeli s přítelem v létě a byla to pecka. Celkově teď zkoušíme adrenalinové věci, ale jen takový ty mírný, které ve skutečnosti nebezpečné nejsou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Karolína 2015-01-13 12:09
A na bobových drahách se dá jezdit celoročně, když je sucho, nebo jen v sezóně. Ráda bych to také zkusila. Moc se zimním sportům nevěnju, tak hledám alternativy, jak se venku zbavit v zimě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit