Tipy na cestování

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách. Ideální podmínky jsou tu především pro lyžaře. Lyžařské sezóny jsou dlouhé.

Štrbské pleso je nejnavštěvovanějším tatranským jezerem a  je nejvýše položenou osadou Slovenska.

Azorské ostrovy představují nádherné místo  v portugaslkém souostroví na které směřují mnozí turisté.

Tipy na dovolenou

Každoročně do střediska Kitzbühel, které se nachází v Rakousku směřuje mnoho turistů.

Zell am See je menší lázeňská obec, která se nachází v Rakousku, konkrétně nedaleko Salzburgu.

Lyžování v Rakousku je oblíbeným cílem mnoha lyžařů.Najdete tu mnoho kvalitních lyžařských svahů.

Cykloturistika

Červená Skala - Vernár

Jde o středně náročnou trasu mající 23 km. Je vhodná pro silniční, crossové i horské kolo. Trasa vede po státnících silnicích a silnicích třetí třídy. Budete začínat v lokalitě Červená Skala a dále se pokračuje přes lokality Šumiac, Telgárt, sedlo Besník, Pusté pole a končit budete ve Vernár. Pěknou podívanou vám poskytne Šumiacký kras. Během cesty také můžete odbočit na Dobšinskou ĹadovouJaskyni. Určitě stojí za prohlídku.

 Donovaly a jeho okolí je oblíbeným místem cyklistů. Najdete tu mnoho pěkných cyklostezek. Navíc příroda je tu krásná, takže se budete moci ze sedla kola kochat těmi nejhezčími výhledy. V okolí Donoval najdete cykloturistické trasy různých náročností. Pojďme si přiblížit alespoň některé.

Litpovský Hrádok - Pribylina - Liptovský Hrádok

Další nenáročnou trasou je 23m cyklostezka, která začíná i končí v Liptovském Hrádku. Pojedete přes lokality Liptovský Peter, Vavrišovo, Prybilina, Hotel Esperanto, Liptovská Kokava, Doválovo.
A co si cestou můžete prohlédnout? Nedaleko hotelu Esperanto se nachází Muzeum liptovské dědiny. Čeká vás také zřícenina hradu ze 14. století a v Doválovo kostel ze 13. století.

Podbanské - Kežmarok - Podtatranská cyklomagistrála

Jste zkušenými a trénovanými turisty? Vydejte se na tuto cyklotrasu. Je vhodná na crossové a horské kolo. Čeká vás 47,5 km. Trasa je součástí Podtatranské magistrály z LiptovskejSielnice do Kežmarku. Těžším úsek je stoupání ke Štrbskému Plesu. Je to však velmi atraktivní místo, které stojí za prohlídku.
Cyklotrasa začíná v Podbanské. Dalšími lokalitami jsou: Štrbské pleso, Tatranská Polianka, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica, ve které si můžete prohlédnout Muzeum Tater. Dále budete pokračovat přes Tatranské Matliare aMlynčeky do Kežmarok.

Kolem vodní nádrž Liptovská Mara

Cyklotrasa kolem vodní nádrže Liptovská Mara je středně náročná. Čeká vás 42 km v mírně zvlněném terénu. Začínáte v Liptovském Mikuláši a pokračujete přes tyto lokality: Benice, Galovany, Svatý Kríž, Lazisko, Dúbrava, Ĺubeĺa, Krmeš, Vlachy, Bobrovník, Hliník, Liptovská Sielnica, Liptovský Trnovec a Litpovský Mikuláš.

Janskou dolinou

Středně náročná trasa vás čeká Jánskou dolinou. Jde o trasu dlouhou 25 km. Začíná na státní cestě č. 18 na rozcestí směr Liptovský Hán. Cestou vás čekají tyto lokality: Uhorský Ves, Litpovský Ján, horáreňPred Bystrou, Svidovské sedlo, Kamenolom, Malužiná a horáreňŠkarkétka.

Popradská magistrála Poprad - Biely Potok - Poprad

Jde o středně náročnou cyklotrasu, která má 47 km. Vede po severní a jižní větvi Popradské cyklomagistrály. Vyjíždíte z Popradu a cestou míjíte tyto lokality: Spišská Teplica, Svit, Most přes řeku Mlynica, Chata Lopušná, Nižná Šuňava, Vyšná Šuňava, Biely Potok, Rozcestí u Liptovské Tepličky, Vikartovský Mlýn, Vikartovce, Kravany, Spišské Bystré, Poprad. Trasa se vine údolími řeky Poprad, Lopušná a Černý Váh. Jde o příjemnou cestu.

Z další turistických cest v okolí Donoval si jmenujme Na Královu holu, Donovaly - Bánská Bystrica, Partyzánskou cestou, Liptovská Teplička - KráĺovaHoĺa a Štrba - Vikartovce.

 

Komentáře  

 
0 # Jarda 2012-08-16 08:52
Na kole jezdím rád a jednou jsem už na Slovensku byl. Jsou tam parádní cyklotrasy různé náročnosti. Zaujaly mě teď i ty Donovaly. Rád bych si udělal ještě v září pozdní letní dovolenou. Přes léto nebyl čas. Jen mi to ještě musí projít doma. Myslím, jestli se bude chtít maželce a dětem na dovolenou na kola.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ivoš 2012-11-19 16:23
Dovolenou v Donovalech na kole doporučuju. Cyklostezky jsou kvalitní a určitě si vyberete z různých náročností. Byli jsme tam s rodinou před dvěma lety.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Monika 2012-11-30 17:51
Já byla zatím na jedné cyklodovolené v Čechách. Byl to záhul. Bojím se, že bych to v oblasti slovenských hor nezvládla...Spíš by mě zajímalo, jestli se dá vyjet někam do ciziny na cyklodovolenou, která bude v oblasti rovin, tedy...já vím, že je takových tras hodně, ale co byste tak doporučili někomu, kdo zase tolik není s kolem srostlý. Díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Verča 2013-01-22 12:34
Jsem vášnivá cyklistka a docela mě jízda na kole chybí. Už se těším na jaro. I když po Vánocích, jak bylo pěkné počasí jsem se projet byla a hned bych jela zase, ale ve sněhu fakt ne...:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Klárča V. 2013-05-22 06:37
A kam se chystáte letos na kola. Přemýšlím o nějaké dovolené s koly v cizině, ale tak nějak nevím kam. Zatím jsme byli jen po Čechách, ale chceme zkusit mimo Čechy, ale zase ne moc daleko. Možná to Slovensko by bylo ideální.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ondra 2013-07-18 05:21
Rád bych vyjel také na nějaký pořádný cyklovýlet. Už jsem dlouho nebyl, ale přítelkyně na to moc není a abych vyjel sám, na to nemám dost dovolené, snad alespoň s klukama na víkend a jen v Čechách.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sylva 2013-07-23 06:47
Na cyklovýlet jsem se také chtěla původně letos vydat na Slovensko, ale od jara mám potíže s nohou, takže se to asi o rok odkládá. škoda, ale tak zdraví máme jen jedno a je třeba ho šetřit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Aleš 2014-03-11 12:59
V létě jedeme na Slovensko na kola, ale ještě nevíme kam přesně. O víkendu jsem byl letos poprvé na kole a byla to paráda. Předčasné jaro mi udělalo velkou radost. ne že bych odpůrce zimních sportů, ale k těm letním mám přeci jen blíž.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Miloš 2014-04-08 11:49
Na kolech letos určitě také vyjedeme na Slovensko. Je tam nádherně, akorát ještě přesně nevíme kam. Ještě není jasné, kdo pojede a jestli nebudeme muset vybírat trasy s ohledem na členy skupiny s menší fyzičkou. Nevíte někdo o místě (na Slovensku), ze kterého by se dalo vydávat na lehčí i těžší cyklovýlety?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit