Úvod Cykloturistika

Cykloturistika

Červená Skala - Vernár

Jde o středně náročnou trasu mající 23 km. Je vhodná pro silniční, crossové i horské kolo. Trasa vede po státnících silnicích a silnicích třetí třídy. Budete začínat v lokalitě Červená Skala a dále se pokračuje přes lokality Šumiac, Telgárt, sedlo Besník, Pusté pole a končit budete ve Vernár. Pěknou podívanou vám poskytne Šumiacký kras. Během cesty také můžete odbočit na Dobšinskou ĹadovouJaskyni. Určitě stojí za prohlídku.

 Donovaly a jeho okolí je oblíbeným místem cyklistů. Najdete tu mnoho pěkných cyklostezek. Navíc příroda je tu krásná, takže se budete moci ze sedla kola kochat těmi nejhezčími výhledy. V okolí Donoval najdete cykloturistické trasy různých náročností. Pojďme si přiblížit alespoň některé.

Litpovský Hrádok - Pribylina - Liptovský Hrádok

Další nenáročnou trasou je 23m cyklostezka, která začíná i končí v Liptovském Hrádku. Pojedete přes lokality Liptovský Peter, Vavrišovo, Prybilina, Hotel Esperanto, Liptovská Kokava, Doválovo.
A co si cestou můžete prohlédnout? Nedaleko hotelu Esperanto se nachází Muzeum liptovské dědiny. Čeká vás také zřícenina hradu ze 14. století a v Doválovo kostel ze 13. století.

Podbanské - Kežmarok - Podtatranská cyklomagistrála

Jste zkušenými a trénovanými turisty? Vydejte se na tuto cyklotrasu. Je vhodná na crossové a horské kolo. Čeká vás 47,5 km. Trasa je součástí Podtatranské magistrály z LiptovskejSielnice do Kežmarku. Těžším úsek je stoupání ke Štrbskému Plesu. Je to však velmi atraktivní místo, které stojí za prohlídku.
Cyklotrasa začíná v Podbanské. Dalšími lokalitami jsou: Štrbské pleso, Tatranská Polianka, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica, ve které si můžete prohlédnout Muzeum Tater. Dále budete pokračovat přes Tatranské Matliare aMlynčeky do Kežmarok.

Kolem vodní nádrž Liptovská Mara

Cyklotrasa kolem vodní nádrže Liptovská Mara je středně náročná. Čeká vás 42 km v mírně zvlněném terénu. Začínáte v Liptovském Mikuláši a pokračujete přes tyto lokality: Benice, Galovany, Svatý Kríž, Lazisko, Dúbrava, Ĺubeĺa, Krmeš, Vlachy, Bobrovník, Hliník, Liptovská Sielnica, Liptovský Trnovec a Litpovský Mikuláš.

Janskou dolinou

Středně náročná trasa vás čeká Jánskou dolinou. Jde o trasu dlouhou 25 km. Začíná na státní cestě č. 18 na rozcestí směr Liptovský Hán. Cestou vás čekají tyto lokality: Uhorský Ves, Litpovský Ján, horáreňPred Bystrou, Svidovské sedlo, Kamenolom, Malužiná a horáreňŠkarkétka.

Popradská magistrála Poprad - Biely Potok - Poprad

Jde o středně náročnou cyklotrasu, která má 47 km. Vede po severní a jižní větvi Popradské cyklomagistrály. Vyjíždíte z Popradu a cestou míjíte tyto lokality: Spišská Teplica, Svit, Most přes řeku Mlynica, Chata Lopušná, Nižná Šuňava, Vyšná Šuňava, Biely Potok, Rozcestí u Liptovské Tepličky, Vikartovský Mlýn, Vikartovce, Kravany, Spišské Bystré, Poprad. Trasa se vine údolími řeky Poprad, Lopušná a Černý Váh. Jde o příjemnou cestu.

Z další turistických cest v okolí Donoval si jmenujme Na Královu holu, Donovaly - Bánská Bystrica, Partyzánskou cestou, Liptovská Teplička - KráĺovaHoĺa a Štrba - Vikartovce.


Diskuse (9 komentářů)

Ondra, (18. 07. 2013 05:21) Reagovat
Rád bych vyjel také na nějaký pořádný cyklovýlet. Už jsem dlouho nebyl, ale přítelkyně na to moc není a abych vyjel sám, na to nemám dost dovolené, snad alespoň s klukama na víkend a jen v Čechách.
Sylva, (23. 07. 2013 06:47) Reagovat
Na cyklovýlet jsem se také chtěla původně letos vydat na Slovensko, ale od jara mám potíže s nohou, takže se to asi o rok odkládá. škoda, ale tak zdraví máme jen jedno a je třeba ho šetřit.
Aleš, (11. 03. 2014 12:59) Reagovat
V létě jedeme na Slovensko na kola, ale ještě nevíme kam přesně. O víkendu jsem byl letos poprvé na kole a byla to paráda. Předčasné jaro mi udělalo velkou radost. ne že bych odpůrce zimních sportů, ale k těm letním mám přeci jen blíž.
Miloš, (08. 04. 2014 11:49) Reagovat
Na kolech letos určitě také vyjedeme na Slovensko. Je tam nádherně, akorát ještě přesně nevíme kam. Ještě není jasné, kdo pojede a jestli nebudeme muset vybírat trasy s ohledem na členy skupiny s menší fyzičkou. Nevíte někdo o místě (na Slovensku), ze kterého by se dalo vydávat na lehčí i těžší cyklovýlety?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Donovaly