Úvod Jak se dostat do Donoval?

Jak se dostat do Donoval?

Lyžařské středisko Donovaly je turistům dobře přístupné. Můžete se sem dostat autem, autobusem, vlakem i letadlem. Pojďme si více povědět o jednotlivých dopravních prostředcích.

Automobilová doprava

Středisko Park SnowDonovaly se rozprostírá po obou stranách státní silnice E77. Tato silnice spojuje severní a jižní Slovensko.
Bez problémů se sem dostanete automobilem. Motoristé potěší fakt, že parkování v Donovalech je zdarma.
Do Donoval se dostanete z Čech snadno. Pojedete-li sem z Brna, máte několik možností. Nejkratší cesta je přes Uherské Hradiště, Starý Hrozenkov, Trenčín, Prievidza, Zvolen, Banskou Bystrici. Vzdálenost do Donoval je z Brna 540 km a z Plzně 626 km.

Autobusová doprava

Pokud se vypravíte do Donoval autobusem, potěší vás poměrně velká hustota linek. Cesty zajišťuje také mnoho cestovních kanceláří. Můžete zvolit i kombinovanou trasu - autobus a vlak.

Vlaková doprava

Cestování vlakem na Slovensko je obecně velmi pohodlné. Umožňuje vám pohyb po vlaku, přespání i návštěvu restauračních vozů. Nejvíce se vyplatí studentům či dalším lidem mající nárok na různé slevy.Slovenskem prochází různé mezinárodní koridory.

Letecká doprava

Čeští turisté směřující do Donoval sice příliš nevyužívají letecké dopravy, ale tato možnost tu je. K dispozici jsou vám letiště v Bratislavě, Schwechat u Vídně či letiště Budapešť.
Hlavní mezinárodní letiště České republiky představuje Letiště MR Štefanika Bratislava. Je vzdálené 9 km od středu města a 220 km od Park SnowDonovaly.


Diskuse (4 komentáře)

David, (10. 07. 2012 06:40) Reagovat
Pokud má člověk auto a není řidič začátečník, je lepší vyrazit na Slovensko autem, alespoň je možné dělat rozmanité výlety i autem a člověk nemusí spoléhat na dopravu. Auto na dovolené nabízí více možností.:)
Monča, (24. 08. 2012 09:51) Reagovat
Já tedy raději cestuji autobusy. Nerada někde řeším parkování a i můj orientační smysl není nic moc. Jsem ráda, když vím, že mi nějaký dopravní prostředek odveze až na místo určení.
Míla, (05. 09. 2012 06:35) Reagovat
Tak každému vyhovuje něco jiného, já bych bez auta nedal ránu, alespoň co se týče cest po Evropě. Já i partnerka jsme zdatní řidiči, jinak bysme takhle nemohli cestovat. Vždy musí být v autě alespoň dva řidiči, aby se prostřídali.
Aneta, (21. 06. 2013 05:24) Reagovat
Na hodně dlouhé cesty po Evropě bych si netroufla, ale na Slovensko ještě jo. Byla jsem tam zvyklá odmala jezdit každý rok s rodiči, takže mi to ani nepřijde. Na Slovensku je krásná příroda a máme tam i známý, takže se tam vydáváme rádi.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Donovaly