Úvod Obec Donovaly

Obec Donovaly

Donovaly představují slovenskou horskou obec, kterou najdete severně od Banské Bystrice v západní části Nízkých Tater. Patří mezi nejvýše položené trvale osídlené obce Slovenska.

Dostanete se sem dopravním spojením z Banské Bystrice do Ružomberka. Jde o turisticky velmi významnou obec, která však svou rozlohou i počtem obyvatel je maličká. Žije zde 153 stálých obyvatel. Obec se rozkládá na ploše 29 km2.

Obec se dělí na samotné Donovaly, Sliačany, Hanes, Mišúty, Mistríky, Bully, Bažiny a Polianku.


Diskuse (14 komentářů)

babeta, (29. 03. 2013 08:03) Reagovat
A nějaký jiný tip na hory na Slovensko nemáte? Myslím nějaký pěkný lyžařský areál, kde jste byli a který vám se vším vyhovoval? Nejlépe nějaký přizpůsobený rodinám s malými dětmi. Letos už je to pasé, ale myslím už trošku dopředu...
jurys, (06. 04. 2013 16:05) Reagovat
Určitě můžu doporučit středisko Donovaly. Osobně jsem se zde učil jako malý lyžovat a středisko je dnes velmi pěkně opravené a vylepšené. Jsou zde sjezdovky jak pro začátečníky tak pro velmi dobré lyžaře a navíc taky pro rodinné vyžití ideální. Nemyslím si, že by lyžování zde bylo letos pasé, protože Donovaly stále nabízí 100 cm sněhu a stále se lyžuje. Určitě zde najde člověk vyžití i v létě. Pokud by vás zajímalo více tak na stranách www.parksnow.sk/donovaly můžete naleznout více.
Aneta, (15. 07. 2013 08:20) Reagovat
A nemáte s Donovaly či okolím někdo zkušenosti ohledně letní dovolené. Jestli je to zajímavá oblast na túry atak. Chystáme se na pěší turistiku na Slovensko, ale pořád ještě nevíme kam přesně. Za případné tipy děkuji.
KarlisBup, (19. 02. 2020 02:32) Reagovat
Hello everybody. I apologize but most likely this question is already somewhere here and discussed, in the search I did not find anything unfortunately. Searched for information in worldwide network , blogs , blogs , thematic and news sites, etc. Many googles and readers about nets . I'm not to the end understood where appeared visitors to my sites? P.S. Thanks in advance You can reply to the mail: carltonkarlis@gmail.com
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Donovaly