Úvod Ubytování v Donovalech

Ubytování v Donovalech

Donovaly jsou často vyhledávaným místem slovenských turistů, ale i návštěvníků z okolních zemí. Tomu je středisko přizpůsobená, takže tu najdete mnohé ubytovací možnosti.

Hotely

V Donovalech najdete hotely různých kategorií, které jsou označené hvězdičkami. Od toho se odvíjejí i jejich ceny.
Chcete-li si dopřát maximální luxus, který vám nabízí nejen kompletní jídelní servis, hotelový bar, perfektně vybavený pokoj, ale i mnohé další služby, volte čtyřhvězdičkové pokoje. Pětihvědičkové hotely v Donovalech nenajdete. Ze čtyřhvězdičkových jsou to Residence hotel a Hotel Galileo. Oba hotely najdete v centru Donoval.
Oblíbený je také tříhvědičkový hotel Športhotel. Z dvouhvězdičkových hotelů si jmenujme např. Hotel Dnovaly, který se nachází 1,8 km od hlavní cesty mezi Banskou Bystricí a Ružomberkem přímo pod vrchem Nové Hole. Lokalitou je Magura.

Penziony

V Donovalech najdete také mnoho různých penzionů. Chcete-li se ubytovat přímo v centru Donoval, volte tříhvězdičkový Penzion DAMI sport, dvouhvězdičkový Penzión Aurelia či Chatu Janu, kterou najdete 500 metrů od hlavní cesty směrem k osadě Polianka.
Mistríky vám nabízejí Penzión Vodar. Ve Starých Horách se můžete ubytovat v Pensionu Santa Maria atd.
Z dalších penzionů si jmenujme dvouhvězdičkový Penzión Zornička, Penzión Solit (rovněž dvě hvězdičky), Penzion Javorina atd.

Turistické ubytovny

Turistická ubytovna vás potěší příznivou cenu. Nehledáte-li na svých cestách pohodlí a luxus, ale chcete-li především ušetřit, turistické ubytovny si oblíbíte. Je tu Chat Pod Magurouč.701. Představuje horskou chatu, která je situovaná přímo při údolí stanice sedačkové lanovky na Novou Hoĺu. Má kapacitu čtyřicet lůžek a dvě přistýlky. Najdete tu i další turistické ubytovny.

Chalupy

Dáte raději přednost ubytování v útulné chalupě? Jde o velmi oblíbenou možnost. Každá chalupa má jen několik pokojů. To vám umožňuje vychutnat si přátelskou atmosféru tohoto místa. Většina chalup mají pěknou polohu, která vám nabízí pěkné rozhledy do okolí.
Z konkrétních chalup si jmenujme Chalupa Na lúke (Bully), Vidiecka chalupa (Motyčky), Cahlupa U potoka 134 (Staré Hory), Chalupa 406 Na vrbine (Liptovská Revúce), Vidiecka chalupa 198 (Motyčky) atd.

Chaty

Malebným ubytování představují také různé chaty, které se v Donovalech nachází. Můžete si vybrat z různých nabídek. Chaty oceníte, především pokud hledáte soukromí a větší klid.
Z konkrétních chat si jmenujme Chata Eden (Magura), Chata 720 (Magura), Chata 709 (Magura), Chata U Johanov (Liptovské Revúce) atd.

Apartmány

Někteří lidé dávají přednost apartmánům. Dají se sehnat i poměrně levné apartmány, které vám umožní ubytování pro různý počet osob. Mají rozmanitý komfort a vybavení. Od něho se odráží i cena.
V Donovalech se nachází Apartmánový dom Spiežovec - Apartmán 4 (Mišúty), Apartmánový dom Tatran - Apartmán B13 (Magura), Apartmánový dom Kamzík - Aplendštúdio (Mistríky), Prázdninový dom Danka - objekt (Centrum Donoval). Apartmánový dom Magura - Apartmán 37 (Magura) atd.

Park SnowCard a ubytování

Pokud se ubytujete v určitých ubytovacích zařízeních v Donovalech, obdržíte kartu Park SnowCard, která umožní využít četných výhod. Ty získáte automaticky. Rozlišujeme dva druhy Park SnowCard. Jsou jimi:

Park SnowCard na krátkodobý pobyt

Je pro hosty, kteří jsou ubytovaní v určených ubytovacích zařízeních dvě až čtyři noci. Většinou dostanete kartu v den nástupu. Karta je nepřenosná a může ji získat každá osoba nad šest let. Platí na různé slevy. Stačí se prokázat kartou a průkazem totožnosti. Slevy se uplatňují na různé restaurační zařízení, welness či relax služby a adrenalinové sporty.

ParkSnowCard na dlouhodobý pobyt

U této karty platí stejné podmínky jako u Park SnowCard na krátkodobý pobyt s tím rozdílem, že karta je určená hostům, který se zdrží v určitých ubytovacích zařízeních pět až osm nocí. Má více výhod.

S Park SnowCard se pojí všeobecné obchodní podmínky, které byste si měli důkladně přečíst.


Diskuse (3 komentáře)

Dana, (31. 05. 2013 09:11) Reagovat
Máte někdo tip na ubytování v Donovalech, nejlépe v nějakým rodinným penzionu nebo soukromé ubytování. Díky moc, nejvíce bych ocenila nějakou osobní zkušenost.
Dorka, (26. 06. 2013 13:51) Reagovat
Také by mě potěšil nějaký tip. Potřebovala bych na konec léta - srpen, září...Ještě nevím, kdy vyjde čas. Nevíte, jestli je problém v této lokalitě zamluvit ubytování až na poslední chvíli.
Urša, (12. 02. 2014 19:11) Reagovat
Já ani nepotřebuju tip, jen bych ráda věděla, jestli je v hlavní sezóně dost ubytovacích kapacit, aby si člověk mohl zamluvit něco několik dní předem. Nebo v jakém časovém předstihu je dobré si objednat bydlení, aby na člověka nezbylo jen něco ve špatném stavu či předraženého? Díky.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Donovaly